Príprava na tehotenstvo – ako otehotnieť

joalis-man-womanV našej praxi tvoria ženy viac než 2/3 klientov, preto vystupuje často do popredia otázka:

„Ako otehotnieť?“ – pri problémoch s opakovaným neúspešným počatím,  či “Čo možem urobiť pre zdravie svojho plánovaného dieťaťa, ako sa vyhnúť budúcim zdavotným komplikáciám?“ Nakoľko sa pravidelné návštevy u alergológov a detských lekárov stali bežným rituálom rodín s malými deťmi, čoraz častejšie prichádzajú ženy s požiadavkou kontroly zdravotného stavu a detoxikácie oboch partnerov pred plánovaným tehotenstvom. Zdravé a detoxikované ženy majú deti s dobrým imunitným systémom, bez alergií a s nervovým systémom, ktorý funguje harmonicky, čo sa prejaví na šťastí a pohode celej rodiny.

Vplyv matky na dieťa v prenatálnom období je obrovský ako po psychickej, tak i po fyzickej stránke. Je nesmierne dôležité, ako čisté prostredie poskytne maternica matky vzniknutému zárodku nového života. Všeobecne platí, že všetky toxické záťaže, ktoré má v tele matka, sa môžu uplatniť a fyzicky preniesť na dieťa. Budúce matky sa obvykle pýtajú, aká dlhá by mala byť detoxikácia pred počatím. Záleží samozrejme na zdravotnom stave a toxickom zaťažení matky, ale všeobecne platí, že by sa mala očista pomocou preparátov JOALIS prevádzať denne aspoň 6 mesiacov až 1 rok. Žena, ktorá trpela pred otehotnením častými gynekologickými kvasinkovými výtokmi s veľkou pravdepodobnosťou porodí potomka, u ktorého kvasinky môžu spôsobovať v určitom veku dieťaťa napr. kožný ekzém. Z našej praxe vieme, že v maternici sa opakovane nachádzajú infekčné ložiská obsahujúce baktérie borrélie či zooinfekcie, ktoré sú zdrojom toxínov s možnosťou poškodiť vyvíjajúci sa plod.

Z horeuvedených dôvodov patrí sledovanie zdravotného stavu maternice a jej detoxikácia k najdôležitejším preventívnym zásahom nielen budúcich matiek ale aj všetkých mladých žien.

Príspevok muža v prípade plánovaného rodičovstva je hlavne v predaní kvalitnej genetickej informácie spermie. Práve preto by spermie mali vznikať a dozrievať v tiež netoxickom a zdravom prostredí, aby nedochádzalo k poškodeniu genetickej informácie. Výskyt toxických látok v pohlavnom ústrojenstve muža zároveň negatívne ovplyvňuje aj jeho plodnosť. Veľa neplodných párov súčasnosti sa potýka práve s týmto problémom.
Toxické látky spôsobujú aj zníženie počtu spermií a ich pohyblivosť a životaschopnosť je často narušená. Vyšetrením na našom prístroji Salvia sa v pohlavnom ústrojenstve mužov často zistí prítomnosť rôznych chemikálií, ťažkých kovov či iných toxických látok. Preparáty JOALIS sú schopné tieto látky odstrániť a prostredie vyčistiť.

Detoxikáciou muža zvyšujeme teda šancu, že jeho spermie budú mať lepšiu kvalitu, čo sa mnohokrát potvrdilo pri spermiologickom vyšetrení, a tak významne prispejeme nielen k bezproblémovému počatiu ale aj k zdravému imunitnému systému ešte nenarodeného dieťaťa.