Črevná mikrobota– základ imunity

Meranie narušenia črevnej mikrobioty, riadené obnovenie-symbióza

Ponúkame vám meranie stavu vašej črevnej mikrobioty ako základu zdravia, správnej funkcie imunitného systému a prevencie proti rakovine. Súčasne vám na základe nameraných zistení stanovíme váš individuálny postup a odovzdáme preparáty JOALIS, ktoré dokážu obnoviť zdravú črevnú flóru. Tento proces nazývame RIADENÁ SYMBIÓZA.

crevoV čreve sa nachádza ČREVNÁ MIKROBIOTA, obrovské množstvo rôznych mikroorganizmov, ktoré musia spolunažívať v určitom spoločenstve, ktoré je zásadne rozhodujúce pre naše zdravie a život. Podieľa sa na tráviacich procesoch, ale aj na produkcii rôznych iných potrebných látok a taktiež na školení imunitných buniek, nakoľko imunitný systém sa musí naučiť, s akými mikroorganizmami sa môže stretávať, aby sa proti nim vedel brániť. Problémom je, že málokto má toto tzv. spoločenstvo v stave, ktorý by sme mohli nazvať ideálny. To znamená, že niektoré mikroorganizmy sú v ňom zastúpené hojne, iné málo, a keď je toto spoločenstvo narušené, vzniká ČREVNÁ DYSBIÓZA, ako jeden z významných faktorov poruchy imunity. Doležité je, že tieto mikroorganizmy reagujú aj s potravinami, a to s rôznymi potravinami rôzne. 90% našich klientov prichádza so stavom patologickej črevnej mikrobioty v stave DYSMIKRÓBIE, ktorý nazývame ČREVNÁ DYSBIÓZA, čím v tele vznikajú veľmi nebezpečné jedovaté látky vrátene karcinogénnych. Pri optimálnom stave črevnej mikrobioty, ČREVNEJ SYMBIÓZE, tieto látky nevznikajú.

Asi najčastejšou príčinou poruchy črevnej mikrobioty sú dnes antibiotiká, a to nielen tie, ktoré sami používame ako lieky, ale aj tie, ktoré skonzumujeme v potravinách ako med , mäso, mliečne výrobky atď. Ďalej sú to očkovania a hormóny- v strave či ako antikoncepcia. Bohužiaľ, dieťa sa narodí s takým črevným prostredím, aké má jeho matka, preto sa už u malých detí stretávame s nafukovaním, bolesťami bruška, kožnými chorobami, poruchami imunity…Dokonca aj materské mlieko, do ktorého črevné toxíny prechádzajú, je zdrojom zdravotných problémov dieťaťa. Nečakajte na zbytočné zdravotné komplikácie u vás či vašich detí a urobte ten správny krok smerom k zdravému a spokojnému životu celej vašej rodiny!