Črevná sprcha (COLON-HYDROTHERAPY) – mechanická očista hrubého čreva

Spravidla sa doporučuje 3 – 5 základných výplachov absolvovaných po sebe – najlepšie v jednom týždni a to deň po dni ako ucelená detoxikačná kúra. V odôvodnených prípadoch sa môže individuálne počet spŕch znížiť –ako udržiavací preventívny program či naopak zvýšiť a rozdeliť na dlhšie obdobie v závislosti na stupni zanesenia organizmu či veku.
V rámci prevencie rakoviny čreva a porúch zdravotného stavu je doporučené zaradiť sprchu aj u „zdravých ľudí“ aspoň 2x ročne v rámci jarnej a jesennej detoxikácie.

colon-pristrojPri procedúre hydrocolon (45-60 min) leží človek pohodlne na chrbte a jednorázovým materiálom, ktorý sa ako úzka trubička zavedie s vazelínou do konečníka, je vedená prefiltrovaná čistá voda pomocou špeciálneho automatického prístroja, ktorý obsluhuje vyškolená zdravotná sestra. Pri opakovaných procedúrach, kedy prístroj napustí do čreva vodu a zase ju za pomoci špeciálnej masáže z čreva vypustí, dochádza k uvoľneniu a odchodu toxického odpadu, nánosov a usadenín. Všetky pochody sa odohrávajú v uzavretom systéme a sú napojené priamo na odpad, takže vylučujú akékoľvek nepríjemné sprievodné javy. Procedúra je vnímaná ako velmi príjemná, kultúrna, s následným pocitom úľavy a uvoľnenia fyzického aj psychického.Veľakrát človek pri nej stratí aj pár nadbytočných kíl v oblasti brucha, ktoré boli tvorené množstvom starých usadenín.

colon-terapiaČrevná sprcha (hydrocolon), je najúčinnejšia metóda mechanickej očisty hrubého čreva. Táto metóda má v prírodnej medicíne veľký význam, pretože črevo má významný vplyv na chod celého organizmu, od imunity cez nervy až po metabolizmus.
Skúsenosť nám ukázala, že žiaden zdravotný či liečebný proces nie je tak úspešný ako ten, ktorý začne sériou črevných výplachov na začiatku liečby. Má to svoj zmysel. Pokiaľ sú v čreve toxické látky šíriace sa do celého tela, nie je kvalitné liečenie mysliteľné. Hydrocolon pre svet objavil doktor Norman Walker, Kanaďan, známy tým, že behom svojho života absolvoval viac ako tisíc týchto procedúr. Význam črevnej sprchy dokázal aj tým, že sa dožil v zdraví viac ako 100 rokov. Jeho škola funguje v USA už viac desiatok rokov dodnes a stala sa svetoznámou.

Na čistenie čreva dbáme v zásade pri každom zdravotnom probléme, predpisovaná je často pri chorobách kožných, pľúcnych, onkologických, reumatických, močových a gynekologických, ale aj alergiách, tráviacich problémoch, migrénach, chronickej únave a strate vitality, poruchách spánku, závratiach, psychických problémoch ako strach, úzkosť, agresivita, náladovosť atď.

Hrubé črevo a rakovina

Vedci sú si jednotní vo vyhlásení, že ochorenia a poruchy čriev, ktoré nachádzame v dnešnej industriálnej spoločnosti, majú spoločného menovateľa:
colon-cancer-2„moderný životný štýl“- nevhodná strava, životné prostredie a stres. Tým, ako sa tento štýl stáva stále menej prirodzený, stúpajú aj ochorenia a rakoviny hrubého čreva. Strava je jedným z hlavných faktorov ovplyvňujúcich stav čreva. Naša kuchyňa skladajúca sa z bielej múky, tuku, cukru a enormnej spotreby mäsa vedie k usadzovaniu nánosov v hrubom čreve a k narušeniu jeho mikroflóry.

colon-tlste-bruchoVýsledkom je, že vo výskyte nádorov hrubého čreva sa umiestňuje Slovensko na jednom z prvých miest na svete!!! Úmrtnosť je relatívne vysoká, nakoľko prakticky polovica nádorov je zistená v pokročilom stave. Nádor hrubého čreva sa vyvíja väčšinou niekoľko rokov. Vo chvíli, keď sa stretne s krvnými a lymfatickými cievami, je otvorená cesta k vzniku vzdialených metastáz. Tie postihujú najčastejšie pečeň a sú len ťažko liečiteľné.

Ponúkame vám účinnú formu prevencie vzniku rakoviny hrubého čreva v 2 krokoch:

1. krok: Diagnostika stavu hrubého čreva pomocou nášho EAV vyšetrenia prístrojom Salvia, ktorá nám prezradí jeho zdravotný stav, prítomnosť rôznych toxínov, patologických baktérií, plesní či obávaných karcinogénnych látok. Na základe tohoto vyšetrenia stanovíme optimálny postup na vašej ceste k ozdraveniu a znovuobnoveniu rovnováhy v oblasti hrubého čreva.

2. krok: Črevná sprcha – colon hydroterapia, ako významná prevencia rakoviny hrubého čreva a zároveň účinná detoxikácia celého organizmu.

 

Príznaky narušenej funkcie hrubého čreva

colon-brucho-crevoZdravé čisté črevo váži asi 2 kg. Pri preťažení toxínmi a odpadom z nestrávených potravín boli pri pitvách nájdené črevá s váhou aj 20 kg nevylúčených usadenín.

colon-bodyTieto sa v malých výdutiach a kapsách rozťahaného čreva usádzajú a sú živnou pôdou pre baktérie, vírusy, plesne, parazity…, ktoré potom vo forme toxínov prestupujú do krvi a lymfy a zaťažujú organizmus. Vzniká stav tzv. „dysbiózy“- narušenia mikroflóry v hrubom čreve a „autointoxikácie“v zmysle celého organizmu.
Nesmieme zabúdať, že črevná mikroflóra zaisťuje až 80% niektorých tráviacich procesov a tiež vznik niektorých vitamínov. Dysbióza rozbieha rôzne nebezpečné procesy a choroby. Zároveň dochádza aj k zhoršenému vstrebávaniu živín cez narušenú sliznicu čreva.

Najhorším dôsledkom črevnej dysbiózy býva však porucha trávenia tukov a živočíšnych bielkovín, čo má za následok vznik nebezpečných látok, ktoré nazývame vnútorné črevné karcinogény, teda látky rakovinotvorné, ktoré sú základným a zásadným sprievodcom každéhoho onkologického ochorenia.

Sprievodné javy narušenej funkcie hrubého čreva, ktoré by nás mali viesť k zamysleniu sa nad týmto problémom, sú najmä: zácpa, nafukovanie, kŕče či bolesti brucha, hnačky, hemeroidy, citlivé črevá, zápaly čriev, črevné huby a Candida, črevné polypy a špeciálne choroby ako ulcerózna colitis, morbus crohni či rakovina hrubého čreva.
Samotná zácpa je jednou príčin ochorení ako: chronická únava, hemeroidy, kŕčové žily, črevné polypy, nafukovanie, zápal slepého čreva, choroby pečene a žlčníka, vysoký cholesterol, kožné choroby, rakoviny čriev, prostaty či prsníkov…

Môže črevná sprcha zničiť črevnú flóru?

Takéto otázky dostávame od záujemcov o črevnú sprchu veľmi často, nakoľko sa táto nezmyselná poplašná správa šíri v laickej verejnosti veľmi úspešne. Hrubé črevo je husto osadené mikroflórou. Jej narušenie može byť spôsobené buď priamym hrubým zásahom do črevného prostredia pomocou liekov, antibiotík, hormónov, psychofarmák a iných alebo problémami vo vyšších úsekoch tráviaceho traktu, chybným zložením tráviacich štiav či operačnými alebo radiačnými zásahmi pri onkologickej liečbe. Avšak v praxi býva narušenie zdravej črevnej flóry spôsobené najmä prítomnosťou toxických usadenín a infekčných ložísk, ktoré naopak črevná sprcha odtiaľ vyplavuje. Ložiská majú obal z tukov, cholesterolu, vlákniny, nestrávených zbytkov potravy, lepku… Pri očiste môžeme vidieť odchádzať stovky týchto tzv. črevných kameňov-ložísk, od veľkosti pohánkových zŕn až k extrémnej veľkosti pingpongovej loptičky.

Črevo môžeme porovnať s kožou. Aj naša koža má mikroflóru s pH 5,5, ktorá ju ochraňuje. Túto kožu denne sprchujeme, masírujeme, kúpeme či saunujeme a aj tak zostáva kožná flóra zachovaná. Naše genetické naprogramovanie ako na koži, tak i v čreve vytvára stále nové a nové baktérie, tam kde ich osprchujeme, vytvoria sa hneď milióny ďaľších. To isté sa odohráva aj v našom čreve. Črevná sprcha nemôže ublížiť črevnej flóre tak ako neubližuje sprchovanie a umývanie našej koži. Samozrejme, pokiaľ sa nesprchujeme závadnou, chemicky znečistenou a toxickou vodou. Ale to nie je prípad črevnej sprchy…
K urýchleniu obnovenia symbiózy hrubého čreva podávame po črevnej sprche preparát ActivCol, zložený z kultúr laktobacilov a z laktózy, slúžiacej ako ich výživa. Jeho dôležitou súčasťou je peroxid účinkujúci proti anaerobným mikroorganizmom, ktorých premnoženie je v čreve najrizikovejším faktorom.